Aktivity

Bosonohá olympiáda

V mesiaci jún sa naša MŠ – Možiarska úspešne zapojila do projektu Bosonohá olympiáda, ktorej cieľom bolo prejsť jedenásť stanovíšť na boso. Na začiatku nechýbala rozcvička a v závere účastnícka medaila. Veľkým zážitkom bolo, maľovanie ponožiek na nôžky. Ďakujeme všetkým detičkám a pani učiteľkám za realizáciu. Bol to krásny zážitok.

 

Plavecký výcvik

Naši predškoláci sa v dňoch od 13.05. – 17.05.2024 zúčastnili plaveckého výcviku v Marine Swim Academy vo Veľkej Lomnici. Deti si vyskúšali rôzne spôsoby plávania, skákania a potápania sa. deti si spoločný čas v bazéne veľmi chválili. Veľká vďaka

Malý recitátorik

Naša materská škola aj tento rok zorganizovala školské kolo “ Malý recitátorik“ . Deti prednášali detskú poéziu a prózu. Naša trojčlenná porota vybrala štyri deti z každej vekovej kategórie, ktoré postupujú na súťaž do Lýcea. Všetkým deťom za krásnu reprezentáciu ďakujeme.

 

Ľudové hudobné nástroje

V mesiaci marec sme sa zúčastnili koncertu, ktorého predmetom boli ľudové hudobné nástroje. Hudobník nám hravou formou predstavil postupne všetky nástroje, ako napríklad gajdica, gajdy, okarinka, trombón a iné. Na záver si niektoré deti mali možnosť zaspievať ľudové piesne. Ďakujeme za toto predstavenie výnimočnému hudobníkovi.

Lesná pedagogika

S deťmi pracujú lesní pedagógovia. Na tomto stretnutí si deti vypočuli skutočné zvuky zvierat, deti k počutému zvuku priraďovali obrázok zvieraťa.

Vianočný les

Dňa 04.12.2023 sme ozdobili vianočný stromček pred radnicou.

 

 

 

Vianoce pod Tatrami

Dňa 05.06.2023 sme sa podieľali na vianočnej výstave, ktorá je sprístupnená verejnosti do januára 2024.

Malý recitátorik

Dňa 14.3.2019 sa v našej materskej škole uskutočnilo školské kolo súťaže v prednese poézie a prózy. Deti boli veľmi pekne pripravené a predviedli prekrásny prednes. Začiatok tejto súťaže sa začal  hudobným vystúpením na krásnom hudobnom nástroji fujare.

 

Športový deň v Grundschule

Dňa 12. októbra sme navštívili základnú školu, v ktorej sme prežili prekrásny športový deň. Deti sa oboznámili s rôznymi aktivitami  a pohybovými činnosťami, ktorými si precvičili celé telíčko a veľmi dobre sa zabavili. Odchádzali sme s úsmevom, dobrou náladou z prežitých pohybových aktivít a malým občerstvením v podobe mandariniek.

Projekt Lesná pedagogika

Od roku 2018 spolupracujeme na projekte Lesná pedagogika, ktorým sa snažíme deťom priblížiť čaro našej prírody. U detí budujeme ochranársky vzťah k prírode a učíme ich poznatky o lesných zvieratách žijúcich v našich lesoch. Dňa 3. septembra 2018 sme navštívili Kežmarskú chatu, v rámci ktorej sme spolu s lesníkmi videli kŕmidlá pre lesné zvieratá. Absolvovali sme úspešne aj 2km prechádzku po krásnom Tanape.

Deň materských škôl

Tak ako každý rok, tak aj teraz sme vo veľkom oslavovali Deň materských škôl. Za vznik prvej materskej školy vďačíme grófke Terézii Brunswickovej, ktorá v roku 1829 založila prvú  detskú opatrovňu. Postupne na Slovensku vznikali aj ďalšie materské školy, ktoré dodnes pôsobia a pomáhajú vychovávať a vzdelávať naše deti.

Karneval v materskej škole

Dňa 07.02.2018 sme spoločne slávili Karneval. Od rána prichádzali do tried namiesto detí prenádherné masky s úsmevom na tvári. Celý deň sme tancovali, zabávali sa, hrali zábavné hry a aktivity, predstavovali sa a nechýbali ani tradičné šišky s marmeládou. Deti prežili tento deň s radosťou a niektorí pokračovali v Karnevale aj na ďalší deň.

Vianočná besiedka v meste Kežmarok

Dňa 13.12.2017 sme vystúpili so svojím vianočným programom na námestí  mesta Kežmarok. Vystupovali sme s pásmom vianočných piesní a básni, ktoré nám diváci, rodičia a príbuzní ocenili krásnym a silným potleskom. Deti mali radosť, že mohli ukázať ľudom čo v nich je a zasiať do ich sŕdc kúsok vianočnej atmosféry.

Predškoláci v ZŠ Nižná brána

Dňa 11.12.2017 si pre nás predškolákov pripravila ZŠ Grundschule zaujímavý program. Pani učiteľky pre nás pripravili pohybové aktivity variabilného charakteru, ktoré potešili nejedno dieťa. Touto spoluprácou sme aj rozvíjali a podporovali program Boja proti obezite. Deti mali príjemný a krásny zážitok z tohto dňa a nechýbalo malé občerstvenie v podobe mandaríniek a teplého čajíka.

Mikuláš v materskej škole

V jeden krásny zasnežený deň presne 05. 12.2017 k nám zavítal Mikuláš. Mikuláš prišiel na krásnych rozprávkových saniach s veselým koníkom, aby potešil a rozveselil deti z materskej školy Možiarska. Detičky sa na Mikuláša veľmi tešili a vítali ho s úsmevom a radosťou. Touto cestou sa chceme tiež veľmi pekne poďakovať sponzorovi Ranč Čajka za krásny sprievod pre Mikuláša.

Mobilné planetárium

Dňa 29.11.2017 k nám zavítala nová forma aktivít ako priblížiť deťom vesmír. Prostredníctvom mobilného planetária a jeho prezentácie sa deti oboznámili s vesmírom, mesiacom, slnkom ako aj zverokruhom. Táto inovatívna forma nás veľmi zaujala a odniesli sme si veľa dôležitých poznatkov.

Pohybové aktivity v ZŠ Grundschule

5.12. 2016 bol netradičným dňom pre našich predškolákov, ktorí sa stretli v telocvični ZŠ Grundschule so žiakmi prvých ročníkov. Pani učiteľky si pre deti pripravili zábavné pohybové aktivity, ktoré rozvíjali pohybové schopnosti detí, ich pozornosť, ako aj vzájomnú spoluprácu. Nechýbala ani odmena od pani učiteliek v podobe krásnych snehuliačikov.

Výstava drobných zvierat

Dňa 18.11.2016 sa naši predškoláci vybrali na výlet do Spišskej Belej, na Výstavu drobných živočíchov. Deti videli rôzne druhy sliepok, hus, bažantov, holubov a domácich zajacov netradičného sfarbenia. Pohľad deti na zvieratká veľmi potešil ich očká, ale najväčšiu radosť mali z priameho kontaktu so zajačikmi, ktorých mohli pohladkať a nakŕmiť. Okrem krásnej výstavy si deti zážitkovým učením vyskúšali  dodržiavanie základných pravidiel správania sa v úlohe cestujúceho vo vlaku a v autobuse. Cestovanie vlakom a autobusom bolo pre mnohé deti niečo nové a zaujímavé.

(Viac fotografií si môžete pozrieť vo fotoalbume: 4. trieda  pod názvom Výstava drobných živočíchov)

 

Tradičné raňajky

 

Deti z našej MŠ Možiarska  sa zapojili do projektu „Tradičné raňajky“. Cieľom je naučiť naše deti raňajkovať tradične a zdravo.

Tradičné raňajky obsahujú CHLIEB – MASLO – MED – MLIEKO. Konzumáciou týchto tradičných potravín dostáva ľudské telo všetky základné zložky potravy BIELKOVINY – CUKRY – TUKY.

Cestu týchto základných potravín od výrobcu na stôl človeka predstavil našim škôlkarom pán Slobodník spolu s pani manželkou. Sú chovateľmi včiel. Pripravili pre nás krásnu prezentáciu zameranú na zachovanie včelárstva a konzumácie medu. Deti videli ako sa seje zrno, ako rastie, dozrieva, ako sa zo zrna namelie múka a pečie sa chlebík. V prezentácii deti videli aj kravičky, ako sa doja a ako sa k nám na stôl dostane džbán s mliekom.

Tradičné raňajky sme si pripravili na druhý deň v našej škôlke. Pani kuchárky prestreli deťom na tanieriky čerstvý celozrnný chlieb natretý čerstvým kravským maslom. Deti si potom samé natierali tieto chlebíky včelím medom. Túto dobrotu zapíjali teplým čerstvým kravským mliekom. Atmosféra v jedálni bola voňavá a pokojná. Deťom tieto raňajky chutili skvelo.

Sme zodpovední za zdravie našich najmenších. Starajme sa o ich pestrú a kvalitnú stravu.

PhDr. Jana Duľová

Vedúca ŠJ pri MŠ Možiarska

Výstava kanárikov

V našom živote sa denne stretávame s miliónmi farieb, s rôznymi kombináciami a odtieňmi. Tieto krásne farby nevidíme len v jeseni na stromoch, ale aj na niektorých živočíchoch.  Pestrosť krásnych farieb mali naše deti možnosť vidieť aj na Podtatranskej výstave kanárikov, kde deti videli rôznorodú farebnosť peria. Okrem farebnosti výstavu sprevádzal aj prekrásny spev kanárikov, čo sa deťom veľmi páčilo.

Návšteva mestskej knižnice

Naši predškoláci sa zúčastnili exkurzie v mestskej knižnici. Privítala ich milá teta knihovníčka, ktorá im priblížila rozdiel medzi knižnicou a kníhkupectvom, prečo sú knižnice dôležité a ako to v nich všetko funguje. Oboznámila deti ako kniha vzniká a kto ju píše a ilustruje. Deti mali možnosť si „prečítať“ rôzne knihy, ktoré tam videli. Z návštevy mali deti krásny zážitok, ktorým si budovali pozitívny vzťah ku knihám.

Deň materských škôl

4. november je známy ako Deň materských škôl. Deti z našej materskej školy oslavovali tento deň už hneď od rána. Čakali ich krásne a zaujímavé aktivity, ako cestovanie do rozprávkových krajín, hranie sa s obľúbenou hračkou, spievali si pesničky o materskej škole. Tešili sa z pripravených lampiónikov na večerný pochod, ktorý smeroval až na námestie. Tam sa detičky spoločne s rodičmi stretli aj so svojimi kamarátmi aj z iných materských škôl, kde si spoločne zaspievali, zatancovali, odovzdali posolstvo svojej škôlky a námestie vyzdobili krásnymi bublinami z bublifukov.

Úcta k starším

 

Človek je krásny nielen vtedy, keď má pružný krok.  Človek je krásny podľa múdrosti, čo zračí sa mu v oku,  podľa vrások a bielych vlasov, podľa slov,  keď ponára sa v hovore s deťmi do rokov,  keď aj on bol mladý.  Človek je krásny vtedy, keď ho ľudia majú radi.“

Aj naše deti majú svojich starkých veľmi radi. Pri príležitosti oslavy Mesiaca úcty k starším si pripravili pre svojich starých rodičov krásne pásmo básničiek, pesničiek a tančeka, ktorým svojich starkých potešili a tým im vyjadrili svoju vďaku. Nechýbal ani darček pre starkých v podobe jesenného svietnika.

 

Deň rodiny a školy

V jednom z októbrových dní (25.10.2016) sa i tento rok  konalo zábavné popoludnie plné hier a zaujímavých aktivít pre deti, rodičov a ich súrodencov pod názvom Deň rodiny a školy. Pani učiteľky si pripravili rôznorodé zábavné úlohy pre malých, ale aj pre veľkých. Rodičia s deťmi mali možnosť preukázať svoju tvorivosť pri tvorbe jesenného obrazu z prírodných materiálov s využitím rôznych výtvarných techník, rozvíjať logické myslenie a plniť kognitívne úlohy prostredníctvom práce s didaktickými pomôckami, rozvíjať základy práce s interaktívnou tabuľou v detskom edukačnom programe Alfík a tým stimulovať kognitívnu stránku detského myslenia, prostredníctvom psychomotorických hier s padákom podnecovať a rozvíjať radosť z pohybu a rozvíjať formu komunikácie v pohybe, spievať ľudové piesne za sprievodu klavíra a Orffovho inštrumentára, a nakoniec ochutnať rodičmi prichystané občerstvenie v školskej jedálni.

ZVIERATKOVO  u nás

Dňa 12.9.2016 navštívilo našu MŠ Divadlo Theátrum so zaujímavým predstavením Zvieratkovo. Klaun Poko spolu s kamarátkou Clare premenili niektoré z detí na zvieratká, ktoré učinkovali v príbehu. Deti neboli iba diváci, ale aj herci, ktorí pomáhali klaunovi Pokovi upratovať, servírovať na stôl, ale aj spievať a tancovať. Deti plné radosti si so sebou odniesli krásny kultúrny zážitok.

Rozprávka na hrade

Deti 3. a 4. triedy navštívili Kežmarský hrad a v rozprávkovom príbehu ….a musí byť princezná…, kde putovali tajomnými komnatami hradu. Deti prostredníctvom krásnej činohry a spevu si odniesli úžasný zážitok, prostredníctvom ktorého pochopili, že nie je dôležité bohatstvo, ale láska.

DOD Mesta Kežmarok

Dňa 02.06.2016 naši predškoláci zavítali do priestorov Mestského úradu a Mestskej polície. V budove Mestského úradu sa oboznámili s obradovou miestnosťou a aj so zasadacou miestnosťou, kde si mohli vyskúšať zasadnutie. Nechýbalo ani osobné stretnutie s pánom primátorom, ktorý deťom ukázal svoju kanceláriu, opísal svoju funkciu a deti si mohli vyskúšať aj primátorskú stoličku. V budove Mestskej polície deti videli ako policajti sledujú kamery, ako sa s nimi pracuje. Deti  mali možnosť si  vyskúšať aj nepriestrelnú vestu, obušok a putá.

Deň detí

1.júna naše deti oslavovali svoj sviatok, kde si pre nich pani učiteľky pripravili zaujímavé aktivity. Naši predškoláci sa premenili na indiánov s čarovnými menami, ktorí sa vybrali za dobrodružstvom do blízkeho lesa. V lese stretli šamanku, hľadali stopy konských kopýt, počúvali okolitú prírodu a na záver hľadali stratený poklad. Nájdenému pokladu sa potešili a oslávili ho slávnostným indiánskym tancom a hostinou.

Olympiáda materských škôl 2016

Pohybová činnosť u detí spôsobuje radosť. Takmer každé dieťa túži po aktivite, skúša svoju odolnosť, vytrvalosť, obratnosť. Aj naše deti mali možnosť svoje pohybové schopnosti preveriť  prostredníctvom  30. ročníka športovej aktivity: Olympiády detí mesta Kežmarok, kde súťažili v ľahkoatletickom trojboji – skok do diaľky z miesta, hod do diaľky, beh na 50 metrov.

Keďže sa súťažilo, nechýbali ani krásne ocenenia:

Ocenenia v kategórií  starší chlapci:

DANIEL GRIGLÁK2. miesto v disciplíne hod do diaľky s výkonom 13,5 m.

Ocenenia v kategórií mladší chlapci:

PETER ONDO-EŠTOK3. miesto v disciplíne skok do diaľky z miesta s výkonom 123 cm.

OLIVER GRICH2. miesto v disciplíne hod do diaľky s výkonom 9,7 m.

Ocenenia v kategórií mladšie dievčatá:

LAURA PAJEROVÁ1. miesto v disciplíne skok do diaľky z miesta s výkonom 119 cm.

MONIKA KOSCELNÍKOVÁ – 3. miesto v disciplíne skok do diaľky z miesta s výkonom 115 cm.

Motýlia záhrada

Naši predškoláci počas jedného mesiaca objavovali tajomstvá prírody na vlastné oči. Pozorovali vývin motýľov: ako vyzerá húsenica motýľa, koľko trvá kým sa zakuklí, ako sa z kukly vyliahne motýľ, akú potravu potrebuje motýľ. To všetko u detí zanechalo jedinečný zážitok a zároveň si deti posilnili ochranárske postoje k prírode. Najväčší zážitok mali deti z vypúšťania motýlikov do prírody, ktorého sa zúčastnili aj deti z iných tried.

Deň mlieka

Ani tento rok (2016) sa nezabudlo na zdravý vplyv mlieka na náš organizmus, a preto sa u nás uskutočnil netradičný deň: „Deň mlieka“.

Deti rozprávali o tom, odkiaľ k nám mlieko prichádza, ale aj o tom, prečo je pre nás mliečko dôležité. Deti mali možnosť ochutnať jahodové, banánové a kakaové mlieko, ktoré im pripravili študenti z Hotelovej akadémie v Kežmarku. Ukážku ako to prebiehalo si môžete pozrieť v archíve Kežmarskej televízie pod názvom Farebné mlieko chutí lepšie: http://ktv.kezmarok.sk/archiv/512-kezmarsky_magazin_c_523.htm

Jarné vtáča

V dnešnej dobe nezabúdame ani na zachovanie ľudových tradícií v podobe ľudových tancov a spevu. Dňa 18. 5. 2016 sme sa zapojili do hudobno-vzdelávacej aktivity zameranej na ľudovú tradíciu. Deti vystúpili na pódium s nacvičenými ľudovými tancami, ako aj s ľudovými pesničkami. Naše deti nielen vystupovali, ale boli aj divákmi, kde sledovali krásne ľudové pásma spojené s hudbou a tancom. Prostredníctvom týchto aktivít rozvíjame u detí estetické cítenie pre ľudovú hudbu a tanec, ale aj vštepujeme do deti zachovávanie ľudových tradícií.

Kreslím, kreslím, maľujem

Dňa 17.05. 2016 sa aj naši predškoláci zapojili do krásnej aktivity na skrášlenie mesta pod názvom Kreslím, kreslím, maľujem, ktoré sa realizovalo pri novom futbalovom štadióne v Kežmarku. Úlohou detí bolo nakresliť rôzny šport. Naše deti neváhali, a hneď sa pustili do kreslenia futbalistov.


Evička nám ochorela

V spolupráci so Slovenským  Červeným krížom sa uskutočnil v naše materskej škole už 17. ročník celookresnej zdravotno-výchovnej hry: „Evička nám ochorela“. Zúčastnili sa jej trojčlenné družstvá zo 14 materských škôl a jedno družstvo reprezentujúce Špeciálnu základnú školu v Spišskej Belej. Cieľom tejto hry je viesť deti k aktívnej ochrane zdravia, overiť získané elementárne poznatky v oblasti prvej pomoci, ako predchádzať chorobám a úrazom, prostredníctvom rôznych aktivít sa snažíme ich viesť k zdravému spôsobu života.  Počas súťaže úlohou detí bolo splniť úlohy v 8 stanovištiach, kde prakticky a formou hry si vyskúšali svoje vedomosti  a schopnosti v týchto oblastiach: ošetrenie úrazu (krvácanie z nosa, uštipnutie osou, zlomenina, …); osvojenie si telefónneho čísla RZP a komunikovanie s operátorom; poznanie funkcie a významu červených a bielych krviniek a krvných doštičiek;  schopnosť správne si vybrať potraviny vhodné pre naše zdravie, poznať liečivé rastliny, resuscitácia dieťaťa.

„Malý recitátorik“

Dňa 6.4.2016 sa konala v Lýceu súťaž detí materských škôl mesta Kežmarok a širšieho okolia
v recitovaní poézie a prózy pod názvom: „Malý recitátorik“, ktorú organizovala Spoločnosť
pre predškolskú výchovu, región Kežmarok.
Do tejto súťaže boli prihlásené deti, ktoré v školskom kole obsadili 1. miesta.
Výkony malých recitátorov boli skoro profesionálne, a preto nechýbali ani víťazi:
3 – 4  ročné deti:  1. miesto – Laura Pajerová
5 – 6  ročné deti:  2. miesto – Jozef Jerdonek
V kategórii 4 – 5 ročné deti materskú školu reprezentoval aj  Timur Vaverčák


Veľkonočné tradície

Kultúrne dedičstvo našich predkov má obrovskú hodnotu, ktorú si generáciami ľudia odovzdávali, uchovávali a pestovali. Aj naše deti sú vedené k uchovávaniu si našich ľudových tradícií. Vo veľkonočnom období sa oboznámili s veľkonočnými pesničkami, tancami, vinšmi a aj tradičnou oblievačkou. Tieto krásne tradície ako aj rozhovor s deťmi si môžete pozrieť počas celého špeciálneho veľkonočného magazínu Kežmarskej televízie : http://ktv.kezmarok.sk/archiv/495-kezmarsky_magazin_c_514.htm

LUSKÁČIK

Hudobná výchova je dôležitou zložkou pri rozvoji intelektuálnej i emocionálnej stránke dieťaťa. Hudba je pre dieťa zdrojom radosti, sebavyjadrenia, spoluutvára atmosféru pohody, duševného a telesného uvoľnenia a uľahčuje proces socializácie.Naši predškoláci majú možnosť počas celého školského roka stretnúť sa s počúvaním vážnej – klasickej hudby, ktorej cieľom je rozvoj sluchového vnímania, hudobnej sluchovej predstavivosti a osvojovanie si základných výrazových prostriedkov hudobnej reči, kde utvárajú sa hudobné predstavy a rozvíja sa hudobná pamäť. Prostredníctvom aktívnej práce s klasickou hudbou a jej dramatizácie rozvíjame u detí koncentráciu, disciplínu, sebaovládanie, citovosť, fantáziu a predstavivosť. Vyvrcholenie týchto krásnych aktivít sme mali možnosť vidieť prostredníctvom hudobno-dramatického predstavenia Luskáčik, ktoré sa uskutočnilo 9.marca za spolupráci so ZUŠ Antona Cígera v Kežmarku. Predstavenie bolo možné vidieť dvakrát, kde dopoludnia prišlo 150 detí materských škôl, denného detského stacionára a Základnej školy Nižná brána, a popoludní rodičia a priatelia školy.

Návšteva v ZŠ Grundschule

Vstup dieťaťa do základnej školy sa považuje za jednu z rozhodujúcich životných zmien. Pre priaznivú adaptáciu detí predškolského veku na prostredie základnej školy sme navštívili Základnú školu Grundschule, Hradné námestie. Deti si vyskúšali veľké školské stoličky a sedenie za lavicou, zúčastnili sa na vyučovaní prírodovedy, vlastivedy a slovenského jazyka, kde neboli iba pozorovatelia, ale vyskúšali si úlohy pre „veľkých“ školákov. Z prírodovedy spoznávali jarné rastliny, z vlastivedy veľkonočné zvyky a tradície, a zo slovenského jazyka pozorne počúvali dramatizovanú rozprávku O škaredom káčatku a vyskúšali si aj „čítať“ maľované čítanie.

„Korčuľovanie na keramickom ľade“

V tomto roku, keď zima ukázala aj inú podobu, na akú sme zvyknutí, veľmi vhod prišla ponuka, korčuľovania na keramickom ľade umiestnenom pri radnici. Deti z 3. triedy túto príležitosť využili. Vyskúšali korčuľovanie o čosi bezpečnejšie. Oboznámili sa s keramickým ľadom a zdokonaľovali svoje zručnosti na korčuliach. Nechýbala ani prirodzená radosť z korčuľovania a pohybu na ľade. Napokon to máte možnosť vidieť.

Karneval

Február sa tradične nesie v znamení plesov a karnevalov. Tak tomu bolo aj 2.2.2016 v našej MŠ, kedy sa konal karneval. Krásne vyzdobené triedy sa rozjasnili farebnými balónmi a girlandami. Do tried neprichádzali deti, ale prekrásne masky. V tento deň sme mohli stretnúť princezné, víly, hasičov, spidermanov, rôzne zvieratká, šašov a aj ježibabu. V triedach sa ozývala veselá hudba, spev detí a nechýbalo ani súťaženie a hodovanie. Deti sa tešili a domov odchádzali s krásnym zážitkom.

Návšteva v ZŠ – Grundschule, Hradné námestie

7. december bol nezvyčajným dňom pre predškolákov, ktorí sa stretli so žiakmi z 1.C (ZŠ – Grundschule). Prváci spolu s pani učiteľkou si pre nás pripravili zábavné pohybové aktivity, ktoré rozvíjali nielen pohybové schopností, pozornosť, ale aj vzájomnú spoluprácu.

Mikuláš

7. decembra sa rozžiarili všetky detské očká, ktoré boli plné očakávania a radosti. Našu škôlku navštívil Mikuláš a deťom priniesol plné sladké balíčky. Deti mu za odmenu dali batoh plný piesni a básni.

Predškoláci na exkurzii v knižnici

Naši predškoláci sa zúčastnili exkurzie v knižnici, kde sa dozvedeli, ako sa rodí knižka, kto všetko sa na jej vzniku podieľa. Dozvedeli sa, že v knižnicu sú rôzne knihy, rôzneho druhu. A čo je najdôležitejšie,  za pomoci pani knihovníčky si vysvetlili správne zaobchádzanie s knihou, aby nám knihy „neplakali“.

Návšteva dopravného ihriska

Krásny novembrový deň (2015), predškoláci využili na návštevu dopravného ihriska, kde si vyskúšali svoje vedomosti a schopnosti týkajúce sa jazdy na bicykli a správania sa v doprave, kde si to aj prakticky overili. Deti prechádzali cez prechod pre chodcov, jazdili na bicykloch, kolobežkách a rešpektovali signalizáciu semafora. Odniesli si so sebou krásny zážitok.

Deti v kine

Dňa 4. novembra 2015 sa deti 3. a 4. triedy sa zúčastnili kultúrneho predstavenia v mestskom kine, kde mali možnosť vidieť animovanú rozprávku Žmurko Bill. Rozprávka u detí zanechala krásne pocity.

Deň rodiny a školy

Ako je to už našou tradíciou, ani tento rok v októbri 2015 nechýbal zábavný deň s rodičmi, deťmi a učiteľkami, ktorý sa organizoval pod názvom Deň rodiny a školy. Celá škôlka ožila a v každej triede mal možnosť sa zahrať malý aj veľký. Učiteľky si pre deti a rodičov pripravili krásne aktivity vo forme pohybových hier a prekážok, kde si rodičia a ich deti  vyskúšali svoje pohybové schopnosti vo vzájomnej spolupráci. Ďalej rodičia mali možnosť si zahrať na hudobných nástrojoch a prejaviť svoje hudobné schopnosti a ich deti sa premenili na malých tanečníkov, kde ukázali svoje tanečné kreácie. Nechýbala ani dramatizácia známej rozprávky Červená čiapočka, kde sa rodičia vrátili do detských čias. Potrápili sa aj s ukladaním kompozície podľa predlohy a rozvíjali svoje logické myslenie pri práci s interaktívnou tabuľou. Po zábavných úlohách sa mohli občerstviť v broskyňovej čajovni, kde si samotní rodičia prichystali pestrú paletu chutných dobrôt.